Chris Stapleton - Traveller (2 LP) (10th Anniversary Edition) (Coloured Vinyl) (Limited Edition)
Productinformatie "Chris Stapleton - Traveller (2 LP) (10th Anniversary Edition) (Coloured Vinyl) (Limited Edition)"
- LP
- Limited Edition
- 2 stuk(s)
- Introductie: 2025-08-22
Productbeschrijving
Traveller van Chris Stapleton is een debuutalbum dat meteen indruk maakte binnen het moderne countrylandschap. Uitgebracht in het jaar 2015, vestigde het direct Stapleton’s naam als toonaangevende countryartiest. De plaat is een karakteristieke mix van country, blues en southern rock, waarbij zowel ballads als meer uptempo nummers aan bod komen. De introspectieve en persoonlijke teksten zijn veelal geïnspireerd door Stapleton’s eigen leven, wat het album een oprechte en authentieke uitstraling geeft.
Het genre van Traveller kan het best omschreven worden als een combinatie van old-school country, southern rock en blues. De productie is op sommige momenten sober en laid-back, wat perfect past bij Stapleton’s herkenbare, krachtige stemgeluid. Zijn vocale bereik en de warme, soulvolle arrangementen laten horen dat hij niet alleen een begenadigd zanger, maar ook een veelzijdig songwriter is.
Een paar tracks springen er duidelijk uit. De titeltrack Traveller is een eerbetoon aan Stapleton’s overleden vader en zit vol melancholie en verlangen, een prachtig voorbeeld van zijn verhalende stijl. Tennessee Whiskey groeide uit tot een van zijn bekendste nummers: een doorleefde, bluesy ballad over liefde en verlies, die dankzij Stapleton’s unieke interpretatie en soulvolle zang wereldwijd veel waardering kreeg. Een ander memorabel nummer is Fire Away, met een indringend refrein en een thematiek rondom mentale worstelingen, waarmee Stapleton het leven soms ongefilterd en rauw laat horen.
Traveller verscheen wereldwijd in diverse edities. Ter gelegenheid van het tienjarig jubileum kwam een 10th Anniversary Edition uit op 2 LP’s, uitgevoerd in limited edition en gekleurd vinyl. Dit maakt het album naast muzikaal ook bijzonder voor verzamelaars en vinyl-liefhebbers. De jubileumeditie onderstreept hoe invloedrijk het album is geweest in het afgelopen decennium.
De kracht van Traveller schuilt in de eenvoud: eerlijke teksten, sterke melodieën en de warme, soulvolle stem van Chris Stapleton staan centraal. Het album werd bekroond met meerdere prijzen, waaronder Grammy’s en erkenningen van de Country Music Association. Traveller werd niet alleen een commercieel succes, maar liet bovendien zien dat authentieke countrymuziek ook vandaag de dag iedereen kan raken. Het is een album dat in elke versie, en zeker in de gelimiteerde jubileumuitgave, een blijvende indruk maakt.
Tracklist 1
- 1. Traveller - Chris Stapleton
- 2. Fire Away - Chris Stapleton
- 3. Tennessee Whiskey - Chris Stapleton
- 4. Parachute - Chris Stapleton
- 5. Whiskey And You - Chris Stapleton
- 6. Nobody To Blame - Chris Stapleton
- 7. More Of You - Chris Stapleton
- 8. When The Stars Come Out - Chris Stapleton
Tracklist 2
- 1. Daddy Doesn't Pray Anymore - Chris Stapleton
- 2. Might As Well Get Stoned - Chris Stapleton
- 3. Was It 26 - Chris Stapleton
- 4. The Devil Named Music - Chris Stapleton
- 5. Outlaw State Of Mind - Chris Stapleton
- 6. Sometimes I Cry - Chris Stapleton